Facebook Kanał RSS Kontakt Mapa witryny Kalendarz imprez BIP

W środę 19 kwietnia w Odolanowskim Domu Kultury w radosnej atmosferze, po trzyletniej przerwie odbył się  XXIV Miejsko- Gminny Przegląd Dorobku Kulturalnego Dzieci i Młodzieży z terenu GiM Odolanów. W przeglądzie udział wzięło siedem szkół podstawowych a na scenie zaprezentowało się  70 młodych, utalentowanych artystów.  Jako pierwsi zaprezentowali się aktorzy – grupa teatralna ze SP z Wierzbna – Teatrzyk kukiełkowy „Wesołe trzeciaki” pod kierunkiem P. Genowefy Jurek  oraz teatr „Bez tremy”, który przygotował widowisko teatralno – taneczne w języku angielskim „The lion king” . Teatr przygotowały Panie Lidia Zawidzka i Iwona Sobczak. Przedstawienie teatralne ”Taniec w kapeluszach” zaprezentowali uczniowie klas I i III ze SP z Nabyszyc pod bacznym okiem Pani Małgorzaty Głodek i Doroty Kowalczyk.

W drugiej odsłonie   prezentacji artystycznych publiczność i uczestnicy wysłuchali wspaniałych form muzycznych – wokalnych i instrumentalnych . SP z Tarchał Wielkich reprezentowała Antonina Gąszczak w piosence Kuby Badacha „Liczy się tylko raz” – Antosię przygotowały P. Monika Maryniak i Paula Bąkowska. Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej w Świecy pod kierunkiem Aleksandry Walkow wykonał trzy piosenki „Tęcza”, „Dwie drogi”, „Przy ognisku”. Liczny  zespół „Cukiereczki” ze SP z Odolanowa  przygotowany przez  Panią Aleksandrę Walkow  wykonał piosenkę o sporcie  oraz solistki Amelia  Grzegorowska i Konstancja Panek – „Pięknie Żyć”. Blanka  Solarski i Natasza Solarski zaśpiewały utwór Viki Gabor i Kayah „Ramię w ramię”.  Występy SP z Odolanowa zakończyła Nadia Pawlak, która wykonała utwór „Ale Jazz”. SP w Nabyszycach reprezentowały wokalistka – Agnieszka Krzywda z piosenką „Ostatni taki wóz”  a na fortepianie  Natasza Śniatała zagrała utwór-  „Wygraj sukces” .  Opiekę artystyczną nad uczennicami objęła Pani Joanna Robakowska.

„Wiosenny zegar” to piosenka, której  publiczność wysłuchała w wykonaniu Heleny Urban, uczennicy ze SP z Uciechowa pod kierunkiem P. Marii Wojciechowskiej . Milena Piskorska zaśpiewała przebój „Nadeszła wiosna”. Milenkę przygotowała P. Maria Boroch. Prezentacje artystyczne zakończyli podopieczni P. Aleksandry Hofmann- Dzieran ze SP w  Raczycach . Cezary Żurawka  na akordeonie guzikowym zaprezentował  utwór „Tarantella”.  W formie wokalnej z tej szkoły zaprezentowały się Adrianna Droszewska w utworze  „O mnie się nie martw” oraz  Zuzanna Wasiela- „Szary świat” z repertuaru Sanah.

Podczas prezentacji artystycznych głos zabrał zastępca Burmistrza GiM Odolanów Pan Jan Prokop, który w kilku ciepłych słowach skierowanych do uczniów, nauczycieli i rodziców wyraził radość z uczestnictwa uczniów i ich szkół w przeglądzie, podkreślając świetne przygotowanie prezentacji artystycznych . Doceniony został ich  talent i zamiłowanie do sztuki, które mogą być dla niektórych początkiem drogi do kariery artystycznej.  Podziękowania oraz słowa uznania padły również pod adresem nauczycieli i rodziców, którzy wkładają wiele troski i wysiłku w rozwój artystyczny dzieci i młodzieży z terenu GiM Odolanów. Na zakończenie  głos zabrał dyrektor ODK – Pan Janusz Lizurej, który podziękował wszystkim uczestnikom, nauczycielom, rodzicom, publiczności, zaproszonym gościom  i współpracownikom za pomoc w organizacji XXIV M-G Przeglądu Dorobku Kulturalnego Dzieci i Młodzieży Szkolnej oraz zaprosił wszystkich  na przyszłoroczną, jubileuszową edycję.