Facebook Kanał RSS Kontakt Mapa witryny Kalendarz imprez BIP

Album – Odolanów w Pocztówkach

Album „ Dawny Powiat Odolanowski w starych pocztówkach 1887-1932”

Tematem obecnie wydanego albumu są pocztówki z miejsc dawnego powiatu odolanowskiego w latach  1887-1932.

Gdzie w ubiegłym roku minęła  80  rocznica likwidacji powiatu odolanowskiego i  który przez 139 lat miał znaczącą rolę w historii południowej Wielkopolski.

To prawdziwy rarytas. Przykuwa uwagę swoją niezwykłą oprawą  graficzną oraz treścią. Zabiera czytelnika w prawdziwą podróż sentymentalną, do miejsc dzieciństwa, do lat młodości, do zapamiętanych  gdzieś ukradkiem obrazów, do tych miejsc, które na zawsze  zapadły w pamięci i sercach mieszkańców Odolanowa i okolic. Na zgromadzonych pocztówkach można zobaczyć jak dawny powiat odolanowski zmienił się na przestrzeni lat. To nowe wydawnictwo pozwoli zachować widoki minionego już czasu, dla następnych pokoleń i przypomnieć, że Odolanów był Powiatem.

Ten wspaniale wydany album  zawiera 220 pocztówek  z dawnego powiatu odolanowskiego udostępnionego  przez prywatnych kolekcjonerów. Książka jest tłumaczona w 6 językach.

Album otrzymał II miejsce na XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej, w kategorii albumy krajoznawcze. Wydawnictwo albumowe powstało dzięki finansowemu wsparciu Gminy i Miasta Odolanów oraz przy udziale pozostałych gmin dawnego Powiatu Odolanowskiego.

Podczas poznańskich targów Tour  Salon odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej  edycji przeglądu. Głównym organizatorem tego konkursu były:  Międzynarodowe Targi  Poznańskie, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Zarząd Główny i Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Przegląd przygotował Wielkopolski Klub Publicystów Krajoznawczych.

Przedmiotem oceny była zawartość publikacji oraz forma prezentacji walorów opisanego terenu. Album  z odolanowskimi pocztówkami był jednym z 90 publikacji z całej Polski zgłoszonych do konkursu.

Album w cenie 60 zł. dostępny  jest w sprzedaży w Odolanowskim Domu Kultury, ul. Bartosza w Odolanowie, Tel.62-733 13 08