Facebook Kanał RSS Kontakt Mapa witryny Kalendarz imprez BIP

W niedzielne popołudnie w Odolanowskim Domu Kultury odbyło się  spotkanie autorskie z  Sabiną Polsen – Odolanowianką, która zamieszkuje od 16 lat na Wyspach Owczych. W trakcie wydarzenia promotorka kultury i turystyki archipelagu Północnego Atlantyku przybliżyła jedno z najpiękniejszych widowiskowych miejsc na Ziemi – Wyspy Owcze. Czytelnikom  oraz uczestnikom spotkania  Sabina Polsen przybliżyła zwyczaje, kulturę, społeczeństwo  ciekawostki oraz podstawowe informację dotyczące Wysp Owczych. Całość wydarzenia Blogerka wzbogaciła o ujmujące  autorskie zdjęcia oraz  film, które ukazały osobliwość i niepowtarzalne piękno  zakątka Wysp Owczych.  Podczas spotkania nie zabrakło pytań czytelników i uczestników wydarzenia –  z którymi bardzo chętnie w interakcję wchodziła sutorka  przewodnika turystycznego „Wyspy Owcze z pierwszej ręki”  zapraszając osobiście uczestników do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych zakątków  na Ziemi.

Spotkanie w ODK

ODK serdecznie dziękuje autorce pspotkania Sabinie Polsen za organizację wydarzenia oraz gosiom i uczestnikom za udział w wydarzeniu.

Sabina Poulsen polska blogerka i osobowość medialna. Autorka przewodników turystycznych korespondentka radiowa z Wysp Owczych. W 2005 roku wyemigrowała na Wyspy Owcze. Prowadzi bloga o życiu codziennym, zwyczajach, kulturze i atrakcjach Wysp Owczych. Jest promotorką kultury i turystyki archipelagu na Północnym Atlantyku na nordyckich festiwalach i międzynarodowych targach turystycznych podczas których reprezentuje Wyspy Owcze. Na archipelagu promuje polską kulturę, zwyczaje i tradycje, angażuje się w pomoc imigrantom, prowadzi „Polski Przystanek na Wyspach Owczy.  Działa w organizacjach polonijnych. Współpracuje z Dzień Dobry TVN i Onet.pl, gdzie komentuje bieżącą sytuację Polaków na Wyspach Owczych. Wraz z pisarzem i podróżnikiem Sergiuszem Pinkwartem napisała pierwszy polski ilustrowany przewodnik turystyczny po Wyspach Owczych,  autorka Internetowego informatora dla turystów podróżujących na Wyspy Owcze Od września 2020 członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Turystycznych im. Olgierda Budrewicza. Za przewodnik  „Wyspy Owcze z pierwszej ręki” w czerwcu 2020 Sabina Poulsen otrzymała Nagrodę Magellana 2021 w kategorii Najlepszy Przewodnik Ilustrowany podczas 13 edycji konkursu. Źródło Wikipedia..