Facebook Kanał RSS Kontakt Mapa witryny Kalendarz imprez BIP

W niedzielę, 2 lipca w Parku Natury na „Scenie Letniej” w Odolanowie odbył się kolejny z cyklu „Letnich Koncertów” koncert pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Odolanów. Tym razem na zaproszenie Odolanowskiego Domu Kultury odpowiedzieli artyści sceny łódzkiej: doskonale znany mieszkańcom naszej gminy tenor – Karol Lizak, sopranistka – Katarzyna Zając-Caban, pianistka – Katarzyna Moryś, skrzypek – Kacper Pałuba i klarnecista – Robert Stefański. Muzycy są absolwentami Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Każdy z nich ma bogaty dorobek artystyczny i ciekawą, wspaniałą indywidualną ścieżkę kariery muzycznej.
Z przyjemnością spotykają się, by wspólnie koncertować i propagować twórczość operową i operetkową, czego w tak piękne i słoneczne, choć nieco wietrzne lipcowe popołudnie mogła doświadczyć odolanowska publiczność. Na program koncertu złożyły się kompozycje przedstawicieli operetki wiedeńskiej  – Imre Kalmana, Johanna Straussa (syna), Franciszka Lehara, Nicolo Dostaliego, w tym najpiękniejsze arie i duety operetkowe jak „Wielka sława to żart” z operetki „Baron Cygański”, „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”, „Co się dzieje oszaleję” – duet Sylwii i Edwina z op. „Księżniczka Czardasza” oraz utwory instrumentalne: „Tanz Watz” z operetki „Księżnicza Czardasza”, „Polka węgierska” z operetki „Baron Cygański” oraz „Trish-trash polka”.

Miłą niespodzianką był występ Piotra i Pawła Lizaków, którzy z tatą Karolem wykonali utwór „Halleluja” Leonarda Cohena.
Na koniec koncertu nie mogło zabraknąć bisów, które publiczność nagrodziła gromkimi owacjami na stojąco. Organizatorzy serdecznie dziękują artystom za wspaniały występ i ogrom emocji a licznie przybyłej publiczności za udział, miłe przyjęcie i ciepłe słowa. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach kulturalnych z cyklu „Letnie Koncerty” oraz do korzystania z oferty wakacyjnej ODK, która jest publikowana na Facebooku i stronie Internetowej ODK.

M.L. 

Fotorelacja koncertu –