Facebook Kanał RSS Kontakt Mapa witryny Kalendarz imprez BIP

Odolanowska Orkiestra Dęta koncertowała w sobotę  27 stycznia na scenie Odolanowskiego Domu Kultury. Artyści pod kierunkiem Kapelmistrzy Ryszarda Hoffmanna i Aleksandry Hoffmann – Dzieran wykonali Koncert Karnawałowy składający się z dwóch części. Cześć I nawiązywała do muzyki świątecznej – wybrzmiały dobrze znane kolędy m.in. „Mędrcy świata”, „Mizerna Cicha” z akom. fortepianowym  Marii Zaryckiej oraz światowe przeboje świąteczne m.in. „White Christmas” – (solo na trąbce Klara Kędziora, Krzysztof Zawidzki), „Merry Christmas” (solo saksofonie  Aleksander Woźniak).

Pierwszą część koncertu zakończył solowym występem pianista Adrian Skrobański wykonał na fortepianie ragtime Scotta Joplina „Entertainer”. W drugiej części koncertu Orkiestra Dęta wykonała muzykę karnawałową – publiczność wysłuchała m.in. takich przebojów jak „Sway”, „Tequila”-   Partie wokalnie  oraz koncert znakomicie  poprowadziła Anna Zarycka, która zachwycała pięknym głosem oraz  wspaniałymi kreacjami, które doskonale wkomponowały się w całość wydarzenia i nadały mu artystycznego niepowtarzalnego klimatu. Koncert zakończył się  Marszem Radeckiego Johanna Straussa w wykonanie którego włączyła się publiczność. Publiczność doceniła brawami na stojąco występ artystów. Na zakończenie dyrektor ODK skierował słowa uznania i podziękowania na ręce Kapelmistrzów Orkiestry  P. Ryszarda Hoffmanna i Aleksandry Hoffmann – Dzieran podkreślając ich bardzo duże zasługi w wieloletnie rozwijanie muzyki orkiestrowej oraz całej Odolanowskiej Orkiestry Dętej. Podziękowania popłynęły w kierunku Anny Zaryckiej za wspaniale wykonane partie wokalne, prezentacje artystyczną oraz prowadzenie koncertu, wszystkich instrumentalistów i solistów – muzyków Odolanowskiej Orkiestry Dętej oraz zaproszonych Gości i Publiczności za udział w koncercie.

Historia Odolanowskiej Orkiestry Dętej  sięga lat 60 – tych  XX wieku, pierwszym założycielem był Jan Hoffmann, zawodowy muzyk, który został odznaczony za całokształt pracy twórczej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 1983 roku zastąpił go aktualny kapelmistrz Ryszard Hoffmann. Przez wszystkie lata orkiestra rozwijała się i kształtowała. Obecnie liczy 28 muzyków i działa pod kierunkiem Ryszarda Hoffmanna i Aleksandry Hoffmann – Dzieran.