Facebook Kanał RSS Kontakt Mapa witryny Kalendarz imprez BIP

W piątek 21 kwietnia, we wnętrzach byłego Kościoła Poewangelickiego, w obecności zaproszonych gości, miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Aczkolwiek” autorstwa dwóch uzdolnionych artystek – Pauli Wange-Burkietowicz i Eleny Ovcharovej.

Wystawa jest dialogiem dwóch artystek matek, córek, które korzystają z różnej formy wypowiedzi oraz materiału, ukazując poprzez sztukę dialog z rzeczywistością, formą, wskazując obszary i tematy oraz przestrzeń artystyczną, które łączą uzdolnione twórczyni. Artystkom gratulujemy ogromnego talentu i życzymy kolejnych sukcesów.

Wystawę można oglądać w miesiącu maju w Kościele Poewangelickim w terminach:

wtorek 13.00-16.00, środa od 10.00-16.00, czwartek -13.00-16.00 (2 maja w godzinach 13.00-15.00,  11 maja nieczynne). Grupy zorganizowane –  po uzgodnieniu telefonicznym z ODK – 62-733-13-08 w godzinach od  8.00 do16.00, od poniedziałku do piątku.

Paula Wange Burkietowicz –architekt i ceramik, ukończyła studia magisterskie na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej. Rozwijając zainteresowanie ceramiką, ukończyła specjalizację z ceramiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Od 2018r. prowadzi autorską pracownię ceramiczną Elements Studio Ceramika, gdzie wykonuje obiekty przestrzenne oraz autorskie serie naczyń użytkowych.

Elena Ovcharova – absolwentka UAM, kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Praca dyplomowa pod kierunkiem prof. Jarosława Kozłowskiego w roku 2011. Tworzy lalki, obiekty, rzeźby tekstylne. Aktualnie pracuje jako terapeuta w SDS w Odolanowie, aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym regionu, biorąc udział w wystawach i przeglądach sztuki.

Fotogaleria (20+) Facebook